Portre Fotoğrafçılığı için 12 İpucu


1- Pozlama Telafisi Kullanın

Çekim portreler cilt tonları ışık yaygın bir fotoğraf problemi altında maruz kalan portreler olduğunu. Bu daha çekim tam yüz fotoğrafları fark edeceksiniz ya da sahnede beyaz bir sürü olduğunda – düğünlerde gelinlerin bir örnektir.
Diyafram Önceliği modunu kullanarak konuları aydınlatmak için, Poz Telafisi kullanmayı deneyebilirsiniz.
insanların yüzlerini kadar hafifletmek için olumlu Poz telafisi 1 sonuna kadar arayan deneyin. Bu özelliği kullanmak için ne zaman daha fazla bilgi için, pozlama telafisi kullanarak ücretsiz hile sayfasına bakın.

2-Diyafram Tavsiyesi

portre çekerken, bu (f / 2.8-f / 5.6 civarında) bir alan sığ derinliği yakalamak için geniş bir diyafram ayarlamak için en iyi, bu yüzden konunun arkasında arka plan onları daha iyi ön plana çıkaran, güzel bulanık.
Alan derinliğini kontrol etmek için Diyafram Önceliği modunda çekim; Bu modda DSLR yardımsever bir doğru pozlama için deklanşör hızını ayarlamak olacaktır.
Uzman portre lensler için (1.4 f / 2.8 f / den) daha fazla arka bulanıklık daha da geniş maksimum diyafram sahip olma eğilimindedir.

3- Enstantane Ayarları

senin objektifin odak uzunluğu deklanşör hızını, faktör ayarlarken, aksi takdirde kamera sallanıyor (ve bulanık sonuçlar) bir sorun haline gelecektir.

Genel bir kural olarak, deklanşör hızı sizin etkili odak uzunluğu daha yüksek olduğundan emin olun. Örneğin, 200mm daha hızlı bir 1/250 saniye deklanşör hızı veya kullanmayın.

18mm odak uzaklığı ile gibi 1/20 sn – Bu da bir geniş açı objektif kullanırken daha yavaş deklanşör hızları ile kurtulmak anlamına gelir.

4- ISO’yu Arttırın

İnsanlar fotoğraflandı konum olarak, onların yüz ifadelerini değiştirmek yanıp söz ve sürekli değil bir sürü etrafında hareket – ve birileri yarım yanıp sönen veya gülümseyerek yerine gurning bir fotoğraf daha kötü bir şey var!
Bu sorunları önlemek için, ve hareket bulanıklığı görünen önlemek için, hızlı bir enstantane hızı kullanmak gerekir.
Bu aynı zamanda keskin çekim sağlamak ve portreler Elde çekim olacak değil daha sık nedeni makinenin titremesini önlemek için yardımcı olacaktır.
Diyafram Önceliği modunda ve deklanşör hızı sadece ISO artırmak artırmak için, geniş bir diyafram açıklığı korurken (ISO 100 ile ISO 400, demek).
Düşük ışık (iç ve dış), sen ISO800, 1600 veya küçük taneli bir bulanık, işe yaramaz fotoğrafın daha sonsuz iyidir, hatta 3200’e artırmak gerekebilir.

5- Lens Seçimi

lensin seçiminiz portre fotoğrafları üzerinde büyük bir etkisi vardır. lens (18mm çapında) bir geniş açılı çekimde olacak kişinin çevresinin bu nedenle daha fazla geniş bir görüş açısı, yakalar.

Bir telefoto (aşırı 70mm) objektif bakış dar bir açı yakalar ve çerçeveye görünecektir kişinin çevresinin daha az. Odak uzaklığı da alan (DOF) derinliğini etkiler.

Geniş açılı objektif telefoto lense kıyasla alan daha fazla derinlik yakalayacaktır. onlar daha sahnedeki insanlar daha belirgin hale getirmek için odak dışında arka vurmak olarak telefoto lensler, portreler için geniş açılı lensler üzerinde tercih edilir nedeni budur.

6- Yaratıcı Komposizyonlar

senin kompozisyonlar ile tembel olmayın. Çok sık fotoğrafçılar düşünerek, geri durmak onların konunun, en azından üst yarısı tüm dahil en iyisidir, ya da.

Daha ilham fotoğraf kompozisyonu için çerçeveyi doldurmak yerine yakınlaştırmak. alan bir çok sığ derinliği yakalamak için geniş açıklıklar ile deney olarak ‘içine bakmak için boşluk’ ile, çerçevenin bir tarafına konumlandırılması, master için büyük bir tekniktir.

Ama senin odaklama mümkün olduğunca kesin olduğundan emin olmak için unutmayın – f / 2.8 ateş bizim örneğimizde ile, biz odak dışı güzel sağ gözünü atmış modelin sol gözüne, üzerinde duruldu.

7- Reflektör Kullanın

senin portre neşelenmek ve onlara profesyonel bir görünüm vermek için hızlı ve hesaplı bir şekilde bir reflektör kullanmaktır. (Pencere yakınında) kapalı bunları kullanın ya da açık havada istenmeyen gölgeler doldurmak için geri konularda üzerine ışık sıçrama. Ayrıca gümüş etkisi kalay folyo ile kaplayın olabilir – – Eğer gerçekten nakit sıkıntısı çeken iseniz, sadece beyaz karton büyük bir sayfasını kullanarak bir reflektör yapabilir ve hala bir tedavi çalışması gerekir!

8- Focus Yaparken

o senin odaklama önemli yüzden geniş açıklıkları kullanırken (özellikle 2.8 / f veya daha hızlı), alan derinlik aksi takdirde ile bitebileceğini, patlama üstünde, dramatik azalır dışarı-odak yüz özelliklerini; Kişinin burnu keskin ama gözleri yumuşak olabilir.

sıkıca kompoze fotoğraflarla gözler odaklanmak; Daha geniş kompozisyonlar ile baş odaklanmak. elle tek otofokus (AF) noktasını seçmek, iğne ucu odaklama ile yardımcı olmak.

İyi bir teknik tamamen düğmesine basmadan önce bir tarafa kapalı konuyu konumlandırmak için yeniden oluşturun sonra, gözler / kafa odaklanmak merkezi AF noktası, yarım deklanşör düğmesine ayarlamak için – bu genellikle çekim çok daha hızlı bir şekilde AF noktaları ile işe yaramaz daha.

Alternatif olarak, üst köşelerinde AF noktalarını ayarlamak ve çekim için kişinin gözleri üzerine koyun. Ya seçenek daha dengeli bir kompozisyon için off-center konuyu pozisyon yardımcı olacaktır.

9- Portre için Poz Verdirmek

konunuz duruyor nasıl pozlar ve görünüm sizi sonuçlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. yüz ifadesi hafif bir değişiklik – örneğin onlar gülümseme olsun ya da olmasın olarak – radikal fotoğrafın tüm duygu değiştirebilirsiniz.

Çekim yaparken, denemek ve bilgisayarda onları eve düzenlerken hangi tercih seçebilirsiniz böylece ifadeler bir dizi yakalamak.

konuyu yukarı veya aşağı ya da bir tarafa, off-kamera görünüyor burada da portre çekimleri kurma düşünün. Çal etrafında ve işe yaradığını görüyoruz.

10- Flaşla Artistik Görüntüler Elde Edin

Bir flashgun, uzak tetikler ve iyi büyüklükte difüzör ile donatılmış, akıllı ve serin aydınlatma set-up geniş bir dizi olasılığını açın.

senin portreler drama eklemek için yan nesnelerinizi Işık ve konularda arkasında hüzünlü fon yakalamak için altı maruz Poz telafisi -2 durak gökyüzü ya da arka plan, arama yaratıcı olsun.

Dijital kameranın pop-up flaş kullanışlı ve yararlı olmasına rağmen, sıcak bir ayakkabı flashgun yatırım için birçok nedenleri vardır.
bizim favori portre fotoğrafçılığı ipuçları biri off-kamera flaşı kullanmaktır. Bir off-kamera flaşı Alanın daha fazla derinlik yakalamak için küçük delikler ayarlamak veya bir grup insanın ışık sağlayan ışık parlak patlaması anlamına gelir, çok daha güçlüdür.
Ayrıca kendi ayarları üzerinde daha fazla kontrole sahip ve açısını o kadar can veya yanlara tavan ve duvarlar ışığı kapalı çıkma.

11- Tripod Seçimi

Böyle Manfrotto 5001B Nano gibi bir flashgun standı yatırım düşünün (45 £) standı, artı bir Manfrotto 026 Lite Tite Döner Şemsiye Adaptör kafa (£ 29).

A stand, aynı zamanda ışık vurmak istediğiniz yere tam olarak baş gösteren düşük aşağı yüksek ya da flaş yukarı konumlandırmak sağlayan eller ikinci bir çift gibi davranan sadece.

12- Güneşli Günlerde Dolgu Flaşı

o güneş dışında, bu tam olarak zamanı geldiğinde flaş kullanmak için garip görünse de bunu kullanmak gerekirken!

yüzler arasında sert gölgeler, dengesiz maruziyet ve yanmış vurgular: Güneş portre fotoğrafçıları için sorunların her türlü neden olabilir.

‘Dolgu flaşı’ biraz kullanın ve anında portre geliştirmek gerekir; Kamera arka plan ortaya ederken flaş konuyu yanacaktır çünkü kamera, çok daha dengeli bir pozlama yakalayacaktır.

 

 

 


Yorum yap, görüşünü bildir!