Malatya’da Düğün Fotoğrafı Çekilebilecek Yerler


Malatya’da düğün fotoğrafı çekmek için çok fazla mekan seçeneğimiz olmasa da benim fotoğraf çekimi için kullandığım yerleri yazacağım.

Malatya’da Düğün Fotoğrafı Çekilebilecek Yerler

Orduzu Tabiat Parkı

Orduzu diğer bilinen adıyla Mişmiş Park Malatya’da düğün fotoğrafı denildiğinde ilk akla gelen yerlerden. İçerisinde bulunan göl ve yeşil alanlarıyla çekim için çok fazla nokta barındırıyor. Işığın güzel olduğu saatlerde gidildiğinde çok iyi fotoğraflar çekilebilir. Gün batımı ile birlikte gölü arkaya alarak ters ışıkta büyüleyici fotoğraflar çıkarabilirsiniz. Haftasonları biraz kalabalık olabiliyor dikkat etmekte fayda var.

Battalgazi

Bilindiği üzere Battalgazi ilçesi Malatya’da en çok tarihi yapıyı bir arada bulunduran bir ilçe. İçerisinde bulunan tarihi kervansaray ve camide tarihi dokuyu ön plana çıkaran fotoğraflar çekilebilir. Kervansarayın avlusunda bulunan sütunları kullanarak belirli bir ritime sahip, öznenin ön planda olduğu fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Kervansaray’da fotoğraf çekimi son düzenlemeyle ücretli hale getirilmiştir. Malatya Kervansara’da fotoğraf çekim ücreti 45 TL’dir. Battalgazi’ye gitmişken Sanat Sokağı’na uğramayı unutmayın. Tarihi evlerin oluşturduğu sokakların atmosferi harika diyebilirim. Son olarak Battalgazi Ulu Camii ‘ye uğrayarak fotoğraf çekiminizi sonlandırabilirsiniz.

Sultansuyu Harası

Sultansuyu Harası doğal ortamı, arka plandaki ova manzarası ve orada bulunan atlarla çok güzel komposizyonlar oluşturulabilecek bir ortam sunuyor. Malatya’da fotoğraf çekimi yapılabilecek alanların başında gelir. Ata binerek ya da grup haline atların oluşturduğu komposizyonla fotoğraflar çekilebilir. Sultansuyu Harası kişi başı giriş ücreti 5 TL’dir.

Levent Vadisi

28 km uzunluğundaki Levent Vadisi, orada bulunan seyir terası ile birlikte fotoğraf çekebilmek için güzel manzaralar sunuyor. Merkeze biraz uzak kalsa da farklı düğün fotoğraflarına sahip olmak isteyen çiftlerin ve fotoğrafçıların tercih etmesi gereken bir lokasyon. Yerden 240 metre yükseklikte olan uçurumda oldukça cesur fotoğraflar çekilebilir.

Karakaya Barajı

Karakaya Barajı ve çevresi Malatya’da düğün fotoğrafı çekilebilecek yerlerden birisidir. Sahil kısmında özellikle günbatımında harika kareler yakalanabilir. Sahil kumu kullanılarak çöl efekti yaratılabilir. Baraja oldukça yakın Kömürhan Köprüsü’ne giderek köprü üstünde çekime devam edilebilir. Ben burada yaptığım çekimlerde her zaman memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Malatya’da düğün fotoğrafı çekilebilecek yerler bu kadarla sınırlı değil tabii ki. Siz de bildiğiniz yerleri yorum olarak iletebilirsiniz.

IMG_1391

Malatya Düğün Fotoğrafçısı

 

 


Yorum yap, görüşünü bildir!