Düğün Fotoğraflarında Harika Gözükmenin Sırları


Düğün gününüz muhtemelen en çok fotoğrafınızın çekildiği gün olacaktır. Fotojenik olduğunu düşünen çiftler için bile bu durum çok stresli geçebiliyor. Siz saçlarınızı ve makyajınızı yaptırdıktan, damat bey de damatlığını giyince ikinizde harika gözükecek ve hissedeceksiniz. Bu yazıda fotoğraflarda güzel çıkacağınıza emin olmanız için adımları sıralayacağım.

Poz Verin (ya da vermeyin)

En iyi fotoğrafınızı çalışın. Göz kamaştırıcı bir fotoğraf için doğal durun ve poz verdiğinizi çok belli etmeyin. Ne demek istiyorum? Favori fotoğraflarınız bir düşünün – ciddiyetle çektirdiğiniz mezuniyet fotoğraflarınız hariç. 🙂 Mutlu gözüktüğünüz ve direk olarak kameraya oynamadığınız (belki de haberiniz olmadan çekilmiştir) fotoğraflarınızı düşünün. Düşündükten sonra orada nasıl poz verdiğinizi ve gülümsediğinizi not alın. Vee sonuç olarak o pozlardaki mimiklerinizi düğün günü çalışın. Biraz zor biliyorum ama gerçekten farkedecektir.

Kamerayı Boşverin

Fotoğraflarınız çekilirken kamera yerine birbirinize odaklanın. İçinizden birbirinize espriler fısıldayın, ya da size ilk seni seviyorum dediğinde ne hissettiniz onu düşünün. Bunlar size kameraya bakıp ‘peeynirr’ demekten daha çok doğallık katacaktır.

Gözlerinizi Kısmaktan Kaçının

Eğer güneşten dolayı gözlerinizi kısıyorsanız fotoğrafçınızın 3’e kadar saymasını beklerken gözlerinizi kapatın ve tam olarak çekeceği zaman açın.

Çift Randevu

Düğün fotoğrafçınızı aynı zamanda nişanınız için de seçerseniz; düğün öncesi nişan fotoğraflarınız çekilirken fotoğrafçınızın stiline alışırsınız. Aynı zamanda o da size alışır ve daha rahat bir çekim gerçekleştirirsiniz.

Malatya Düğün Fotoğrafçısı olarak harika gözükmeniz için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.


Yorum yap, görüşünü bildir!