Düğün Fotoğrafçılığında Yapılan 10 Yanlış


1. Çekim Saatine Karar Verememek

 

Düğün fotoğrafı çekilecekseniz çekim saatini belirlemek çok önemlidir. Günün belirli saatleri diğerlerine oranla fotoğraf için daha uygundur. Mesela öğlen güneşindeki sert ışıkla çekim yapmak çok zordur. Gökyüzünde yumuşak ışığın olduğu; gün doğumu ve gün batımı saatleri çekim için en uygun zamanlardır.

2. Çekim Saatine Uymamak
Kararlaştırdığınız çekim saatine uyulması çok önemlidir. Çekim günü olacak bir saatlik bir gecikme bile çok kötü fotoğraflar elde etmenize neden olabilir. Çekimin sadece 10 dakika süreceğini sanmayın!

3. Fotoğraflarda Nasıl Çıkmak İstediğinizi Söylememeniz
Güzellik gerçekten çok subjektiftir. Fotoğrafçının müşterilerine fotoğraflarda nasıl gözükmek ya da gözükmemek istediklerini sorması gerekir.

4. Fotoğraf Çekimine Çok Fazla Odaklanmak

İyi bir fotoğrafçı doğaçlama olarak da harika kareler yakalayabilir. Çift kendi halinde muhabbet ederken ya da fotoğrafladığının farkında olmadığı zamanlarda bile fotoğrafçı güzel kareler çıkarabilir.

5. İkinci Fotoğrafçı Kiralamamak
Bazen gelinler ikinci fotoğrafçıyı kiralamayarak para kısmaya çalışabilir. Ama kiralanacak ikinci bir fotoğrafçı arka planda çekim yaparak çok orjinal ve farklı kareler yakalayabillir.

6. Her Şey Mükemmel Olsun Diye Çabalamak

Çekim sırasında rahat olup eğlenmenize bakın. Siz ne kadar istemeseniz de aksilikler olabiliyor. Önemli olan bunları fazla takmadan mutlu hissedip mutlu pozlar verebilmektir. Relax olun ve sadece gülümseyin. 🙂

7. Poz Vermeye Çalışmak

Poz vermeye çalışmayın, doğal durun ve fotoğrafçının komutlarını dinleyin. Siz rahat şekilde hareket ederseniz fotoğrafçı zaten en iyi kareleri yakalar. Doğal olmayan pozlardan uzak durun ve gerisini fotoğrafçınıza bırakın.

8. Çekim Rezervasyonu için Çok Beklemek

Eğer iyi bir fotoğrafçı bulduysanız bir an önce rezervasyon yaptırın. İyi fotoğrafçılar sonsuza kadar müsait olamazlar, eğer iyi olduğunu düşündüğünüz bir fotoğrafçı varsa hemen iletişime geçin.

9. Sürekli Kameraya Bakmak

Haberim yokmuş gibi çek esprisi düğün fotoğrafçılığında işe yarayabiliyor. Sürekli objektife bakmak zorundaymışsınız gibi hissetmeyin. Siz kendi aranızzda konuşurken ya da bakışırken fotoğrafçınız daha özel kareler yakalayabilir.

10. Detayları Unutmak

Bazı detaylar çok özel olabilir ve bunları fotoğraflamayı unutursanız üzülebilirsiniz. Damatın papyonu, gelinin çiçeği ya da ayakkabısı çok özel ve fotoğraflanması gereken detaylardır. Her şeyi genel düşünüp detayları unutmak olmaz.

Malatya Düğün Fotoğrafçısı


Yorum yap, görüşünü bildir!