Daha İyi Fotoğraflar Çekmek İçin 7 Rutin


Fotoğrafçılık yeteneği, bazı insanlar için doğuştan  gelir ama çoğumuzun biraz pratiğe ihtiyacı var. Bu rutinleri benimsemek size yardımcı olabilir.

manuel fotoğraf ayarları

1. Manuel Modda Çekim Yapmak
Manuel modda çekim yapmak riskli olsa da, diyafram ve enstantaneyi dilediğiniz gibi kontrol etmenizi sağlar. Başarılı bir fotoğrafı çekmek için size; bulanıklık, hareket ve alan derinliği ayarlamalarınızı yapmanıza olanak sağlar.

Otomatik ISO seçeneğini kullanmak yerine ISO tercihinizi kontrol ederek daha az noise’li fotoğraflar çekebilirsiniz.

Çoğu tecrübeli fotoğrafçı manuel pozlama prensibini anlayarak, ancak kolaylık sağlaması için enstantane önceliği veya diyafram önceliği modları kullanır.

2. Histogramı Kontrol Etmek
Çektiğiniz her fotoğraf için fotoğraf makinenizin histogramını kontrol etmek parlaklık ve pozlamanın daha iyi anlaşılmasını sağlayan harika bir yoldur.

Ölçeğin sağında çok büyük bir tepe varsa, fotoğrafta aşırı parlak ya da pozlanmış alanların daha fazla yer kapladığını gösterir.

Ölçeğin solundaki tepe ise gölgeler ve koyu alanların çoğunlukta olduğunu belirtir.

Güzel pozlanmış bir fotoğraf elde etmek için histogramın sağında ya da solunda büyük tepeler olmamasına dikkat edin. Ölçeğin ortasında yoğunlaşmış çizgiler pozlamanın doğru olduğunu gösterir.

Böylelikle zamanla histogramı daha iyi okuyacak ve daha iyi fotoğraflar çekmeyi öğreneceksiniz.

3. Kameranın SPOTMETER’ini Kullanmak
maruz kalma anlayış geliştirmelerine yardımcı olacaktır kameranızın Spotmetre, histogram görünümünü kullanarak kullanarak gibi.
Bir kameranın değerlendirmeli, matris veya çok kademeli ölçüm sistemi bir bütün olarak görüntü için çalışmak bir pozlama ayarlarını vermek için tasarlanmıştır Oysa nokta metre seçeneği çok hassas bir yerden ölçüm yapar.
Hedef alan bir orta ton yapmak pozlama ayarlarını önermek için tasarlanmıştır. Bu onun parlak bir vurgu ya da koyu gölge üzerinde görüntü kötü az veya fazla maruz sırasıyla olacak eğer, ölçüm noktasını yerleştirin burada çok dikkatli olmak gerekiyor demektir.

 

4. Özel Beyaz Dengesini Ayarlamak
Birçok fotoğrafçı renkler bu oldukça güvenli bir bahis sağ ve en doğal ışık koşullarında seyir almak için onların kameralar otomatik beyaz denge sistemi güveniyor.
Birkaç bazı özel aydınlatma koşullarına ile başa çıkmak için hazır değerlerden bazılarını kullanabilir ve epeyce onlar ham görüntüleri ateş ve fare sonrası yakalama bir tıklama ile beyaz dengesini düzeltmek gerçeği güveniyor.
Eğer düzenli olarak kameranızın özel veya manuel beyaz dengesi seçeneğini kullanın Ancak, eğer renk ve beyaz dengesi daha büyük bir anlayış geliştirecektir.
Ayrıca oldukça bilgisayarınızın monitöründe daha sonraki bir tarihte daha ateş ediyor düz sonra son görüntüyü göreceksiniz, bu yüzden istediğiniz görüntüyü var eğer çok daha iyi bir fikir olacaktır.

 

5. Sadece Tek Bir Odak Uzunluğunda Çekim Yapmak
Zoom lensler nedeniyle yerine ne yaptığınızı bağlı olarak sadece iki ya da üç kurtulabiliriz lensler ile tam doldurulmuş bir çanta taşımak zorunda hayat çok daha kolay hale.

lensler yakınlaştırmak için olumsuz ancak onlar tembel hale getirilmesidir. Bunun yerine bir konu doğru yürürken biz doğru ve konu yeni açıları ve perspektifler keşfetmek için bize sağlar ve genellikle daha iyi, daha ilginç görüntülere yol açabilir dolaşma. Yakınlaştırmak eğilimindedir.

öznelerinize daha keşfetmek alışkanlık haline kendinizi zorlamak için bir yolu sadece bir odak uzunluğu kendinizi sınırlamak etmektir. Büyük prime lensler, bir koleksiyonunuz varsa, birini seçmek ve tek başına ve bunu kullanarak gün / hafta geçirmek. Eğer zoom lens varsa, bir seçim onun aralığında bir odak uzunluğu seçmek ve o her şeyi vur.

Yanı sıra yeni açıları bulma gibi aynı zamanda fokal uzunlukta alan kontrolü derinliği daha derin bir anlayış geliştireceğiz – alanın daha az derinlik odak uzaklığı arttıkça herhangi bir diyafram açıklığında var.

Bu daha kolay odak uzaklığı ve diyafram ileride kullanmak üzere ve daha yaratıcı görüntüleri alacağım ne karar için yapacaktır.

 

6. Her Gün Bir Fotoğraf Paylaşmak
diğer insanlara çekim gösteren (ve onların görüntüleri bakarak) görüntülerin gücünü ölçme ve yapıcı geribildirim almanın harika bir yoldur.

Sadece birkaç isim Instagram, Facebook, Flickr, Twitter ve Photocrowd: Ve bunu yardımcı olabilir web sitesi, uygulamalar ve kuruluşların bir sürü vardır.

yerine çekim dolu insanları bombardıman daha Ancak, neden sadece bir günde paylaşımı ve Eğer geleni görüntüyü yapmaya taahhüt değil?

en az bir görüntü bir günde çekim meydan üstlenen sürekli görüntüler için aradığınız anlamına gelecektir ve yeni fotoğraf fırsatları hayatta olacak.

Ve bu resimlerden birini paylaşmak zorunda basıncı her gün size harika bir vuruş yapmak için ekstra kararlılık verecektir.

 

7. Fotoğraflarınızı Oylamak
0 en kötü (ve unstarred) ve beş yıldızlı görüntü iyi – her çekimden sonra 0 5 ila görüntüleri reytinge alışkanlığı edinin.

Yanı sıra saman gelen buğday ayırmak için çalışırken, resimlerin odaklanmak yapma gibi, yaptığınız hatalar ve fotografik süreç içine bir fikir kazanacaktır.

Örneğin, size alışkanlıkla daha az karmaşık bir görüntü almak ve daha sonra bir daha dinamik açıdan bir çekim almak için biraz daha yakın gitmek için yeni bir noktadan geçmeden önce Tamam ama oldukça darmadağın geniş bir çekim, almak bulursanız, o zaman baştan iyi görüntü almak için yolda.

Resimlerinizi derece Ayrıca paylaşmak istediğiniz atış seçmenizde yardımcı olacaktır.

 


Yorum yap, görüşünü bildir!